_THEME_SKIP_TO_CONTENT _THEME_SKIP_TO_NAVIGATION

EZAK elektronický nástroj pro správu veřejných zakázek

Domů / Novinky / Novinka v E-ZAKu: Dvouobálková metoda pro nabídky

Novinka v E-ZAKu: Dvouobálková metoda pro nabídky

Naše produkty jsou vždy o krok napřed. Dvouobálková metoda může být pro jiné problém, pro uživatele EZAKu je to jeden z velmi transparentních způsobů, jak vypisovat veřejnou zakázku.

Podávat nabídky jen na cenu je sice pohodlnější, nevede to ale k optimálním výsledkům a tato praxe je evropskými dozorčími oprávněně kritizována a do budoucna bude vystavena i riziku sankcí. Zákon toto řeší možností zaslat nabídku ve dvou obálkách, kdy je obálka s cenou otevřena až poté, co zadavatel vyhodnotí zbylá kritéria.

Příkladem takové VZ je zakázka Masarykovy univerzity na technický dozor investora pro Komplexní simulační centrum MU, ve které tvořila koncepce poskytování služeb a zkušenosti členů realizačního týmu šedesátiprocentní podíl na výběrových kritériích. Univerzita tak v rámci zakázky získala přiměřeně kvalitní službu.

Jak zvládnout praktickou stránkou věci?

Sofistikovaný nástroj E-ZAK přichází s novou funkcionalitou pro dvouobálkové řízení, nástroj Vám zde umožní vyhodnotit ostatní aspekty nabídek dříve, než otevře obálky s cenou. Zadavateli stačí v nástroji pouze nastavit více kritérií, se zbytkem si E-ZAK doplněný o novou funkcionalitu poradí sám.

Zadavatelé tak nemohou být nařčeni z nezákonného průběhu řízení. E-ZAK je v současnosti jediným elektronickým nástrojem, který zareagoval na změnu zákona a umožňuje tímto způsobem nabídky hodnotit.

A jsme zase o něco blíže ideální veřejné správě :-)