_THEME_SKIP_TO_CONTENT _THEME_SKIP_TO_NAVIGATION

EZAK elektronický nástroj pro správu veřejných zakázek

Domů / Novinky / Elektronické aukce v E-ZAKu

Elektronické aukce v E-ZAKu

Ve spolupráci s firmou NAR marketing pro vás připravujeme novinku elektronizace veřejných zakázek. Nástroj, který vznikne spojením elektronického nástroje EZAK a e-aukčního systému PROe.biz, umožní snižování pořizovacích nákladů pomocí zvýšení konkurence mezi dodavateli.

Tisková zpráva: Krok k větší elektronizaci veřejných zakázek

1. dubna 2009, Ostrava, Brno: Dva nejvýraznější hráči v elektronizaci veřejných zakázek na českém trhu spojují své síly. Specialista na e-aukce firma NAR marketing společně s brněnským softwarehousem QCM ohlásili, že ještě v první polovině tohoto roku uvedou ve spolupráci na trh nový elektronický nástroj s označením G3, od kterého očekávají, že podstatně usnadní proces zadávání veřejných zakázek. Nový software vznikne spojením osvědčeného EZAKu a e-aukčního PROe.biz, který je už několik let nejužívanějším produktem k uskutečňování e-aukcí na městských, krajských úřadech a ve firmách v Česku. EZAK si zase vydobil pozici platformní nezávislostí a tím, že je využíván k elektronizaci veřejných zakázek vedle jiného přímo na Ministerstvu pro místní rozvoj, které zákon o veřejných zakázkách a jejich elektronizaci zpracovalo.

David Horký ředitel QCM hodnotí vzniklou situaci racionálně: “Uvažovali jsme o vlastním vývoji, ale nakonec převážily výhody spojení se s někým, kdo s e-aukcemi, o kterých se kolem pořád mluví, má největší zkušenosti a navíc nabízí silný tým poskytující uživatelům neobvykle širokou podporu.“ Zkušenost říká, že větší elektronizace veřejných zakázek vede k úsporám, což určitě zajímá v současnosti města, která mohou počítat se skutečností, že vyberou na daních méně.

„PROe.biz je v českých městech, institucích a firmách nejrozšířenějším atestovaným e-aukčním softwarem, s 65 % podílem na trhu. Spojení s produktem, který zpracovává elektronizaci celého procesu zadávacího řízení, je správným krokem. Nárůst průměru úspor na straně veřejných zadavatelů při zachování kvality a zlepšení dodavatelských podmínek odhaduji v rozmezí 5 až 10 procent.“, prohlásil ředitel ostravského NARU Milan Kaplan.