_THEME_SKIP_TO_CONTENT _THEME_SKIP_TO_NAVIGATION

EZAK elektronický nástroj pro správu veřejných zakázek

Domů / Novinky / Nakupujte efektivněji na novém aukčním portálu e-aukce.cz

Nakupujte efektivněji na novém aukčním portálu e-aukce.cz

Spustili jsme nový aukční portál e-aukce.cz, který umožňuje soukromým subjektům i veřejným zadavatelům ušetřit finanční prostředky. Díky elektronizaci aukcí může každý zadavatel nakupovat přímo z domova či z pohodlí své kanceláře.

e-aukce_screen_1.jpgUž delší dobu nabízíme veřejným zadavatelům elektronické aukce podle zákona, kde mohou zadávat své zakázky a následně soutěžit podle zákonných postupů. S ohledem na rostoucí poptávku jsme nyní vyvinuli další typ elektronických aukcí, které mohou využívat zadavatelé ze soukromého i státního sektoru.

Předpokladem pro práci s portálem e-aukce.cz je pro dodavatele i zadavatele registrace. Samotná registrace a základní práce s aukčním portálem je přitom zcela zdarma.

Po registraci a následném přihlášení mohou zadavatelé poptávat produkty či služby formou samostatných zadávacích řízení. Zadáním vlastního výběrového řízení získávají možnost oslovit jak konkrétní dodavatele, tak využít místní databáze dodavatelů. Dodavatelé posílají nabídky pro tyto zakázky a následně soutěží v aukční síni, kde se snaží předložit co nejlepší nabídku. Největší efektivity dosahují aukce v komoditách a v těch případech, kdy se jedná o lehce porovnatelné položky.

Forma nákupu pomocí aukce tak pro obě strany představuje efektivní nástrojem, díky kterému může každý dosáhnout zajímavých úspor.