_THEME_SKIP_TO_CONTENT _THEME_SKIP_TO_NAVIGATION

EZAK elektronický nástroj pro správu veřejných zakázek

Domů / Novinky / Rok provozu E-ZAKu na Masarykově univerzitě

Rok provozu E-ZAKu na Masarykově univerzitě

Tisková zpráva - Dne 31. října loňského roku implementovala společnost QCM, s.r.o., elektronický nástroj E-ZAK na Masarykově univerzitě.  Masarykova univerzita se tak stala první veřejnou vysokou školou, která začala užívat atestovaný elektronický nástroj k zadávání veřejných zakázek.

Za první rok provozu zahájila administraci celkem 95 zakázek na dodávky, služby a stavební práce. Jednalo se o 43 nadlimitních, 12 podlimitních a 40 veřejných zakázek malého rozsahu.

Dynamický nákupní systém

Kromě „klasických“ elektronických řízení začala v únoru tohoto roku využívat dynamický nákupní systém (DNS) pro pořizování standardních kancelářských potřeb, standardních propagačních předmětů, standardních tiskařských služeb, standardního kancelářského ICT vybavení a standardního kancelářského nábytku. V říjnu dále zavedla dynamický nákupní systém pro kancelářskou a audiovizuální techniku a tonery.

Pomocí DNS nakupuje také pro projekty z Evropských strukturálních fondů (ESF), neboť DNS umožňuje mimo jiné jednoduše dodržet požadavky na centralizaci nákupů u zadavatele (příjemce podpory z ESF) stanovené většinou v pravidlech pro výběr dodavatelů v rámci ESF.

K příležitosti 1. výročí užívání elektronického nástroje E-ZAK uspořádala Masarykova univerzita přednášku „Elektronizace veřejných zakázek“. Přednáška byla určena ostatním veřejným vysokým školám a měla rozšířit znalosti o elektronizaci veřejného investování a poskytnout zkušenosti a názory na používání elektronického nástroje. Věříme, že podobných přínosných akcí, které odborně rozšíří znalosti o elektronizaci postupů při zadávání veřejných zakázek, bude přibývat.

Odkaz