_THEME_SKIP_TO_CONTENT _THEME_SKIP_TO_NAVIGATION

EZAK elektronický nástroj pro správu veřejných zakázek

Domů / Novinky / Univerzita Palackého zvolila E-ZAK, otvírá dynamický nákupní systém

Univerzita Palackého zvolila E-ZAK, otvírá dynamický nákupní systém

Druhou univerzitou využívající elektronický nástroj E-ZAK pro správu veřejných zakázek včetně dynamických nákupních systémů (DNS) se stala Univerzita Palackého v Olomouci. Na konci června otevřela v E-ZAK svůj první dynamický nákupní systém.

V červnu jsme uvedli do provozu systém pro elektronickou správu veřejných zakázek na Univerzitě Palackého v Olomouci. „K tomuto kroku nás přivedla snaha o zvýšení transparentnosti zadávacích řízení, zlepšení jejich kontroly, ale i snížení nákladů a celkové zjednodušení administrativy. E-ZAK je systém, který splnil naše požadavky,“ přiblížila důvody nasazení vedoucí oddělení veřejných zakázek Mgr. Petra Jungová.

E-ZAK umožňuje dynamický nákupní systém

Jednou z výhod elektronického nástroje E-ZAK je možnost používání dynamického nákupního systému (DNS), což je v současnosti stále vyhledávanější způsob zadávacího řízení na dodávku běžně dostupného zboží. Dodavatelé jsou do systému přijímáni na základě předběžné nabídky, konkrétní zakázky jsou pak zadávány prostřednictvím výzev dodavatelům zařazeným do systému. Díky elektronizaci veškerých úkonů souvisejících s řízením dochází ke snížení výdajů a nároků na administrativu. Otevřenost a automatický systém vyhodnocování nabídek zajišťuje transparentnost zadávacích řízení.

Univerzita Palackého v Olomouci se po Masarykově univerzitě v Brně stala druhou univerzitou v České republice využívající dynamický nákupní systém prostřednictvím našeho elektronického nástroje E-ZAK.

Odkazy

Tisková zpráva (47,00 KB)