_THEME_SKIP_TO_CONTENT _THEME_SKIP_TO_NAVIGATION

EZAK elektronický nástroj pro správu veřejných zakázek

Domů / Novinky / Víte, jak vhodně uveřejňovat?

Víte, jak vhodně uveřejňovat?

Dne 6. září jsme spustili v testovacím provozu Portál pro vhodné uveřejnění. Zadavatelé veřejných zakázek tím získávají jedinečnou možnost uveřejňovat výzvy ve zjednodušeném podlimitním řízení v souladu s platnou legislativou.

Vhodné uveřejňováníPortál pro vhodné uveřejnění

Dle novely zákona o veřejných zakázkách vzniká od 15. září 2010 povinnost veřejného zadavatele uveřejňovat výzvu ve zjednodušeném podlimitním řízení vhodným způsobem prostřednictvím certifikovaného elektronického nástroje. Portál pro vhodné uveřejnění umožňuje zadavatelům splnit podmínky legislativy, aniž by si museli pořizovat komplexní elektronický nástroj s potřebným atestem.

Jak portál funguje?

Každý zadavatel si na základě svého IČ vytvoří na portálu jedinečný Profil zadavatele, který si následně zaregistruje v Uveřejňovacím subsystému ISVZ (www.isvzus.cz). Poté může svou zakázku uveřejnit přímo na Portále pro vhodné uveřejnění. Této služby lze navíc využít i v případě zakázek malého rozsahu a dalších zadávacích řízeních.

Portál pro vhodné uveřejnění se tak stane efektivním nástrojem pro snadné a transparentní uveřejňování zakázek stejně jako bohatým informačním zdrojem pro dodavatele, kteří hledají nové obchodní příležitosti.