_THEME_SKIP_TO_CONTENT _THEME_SKIP_TO_NAVIGATION

EZAK elektronický nástroj pro správu veřejných zakázek

Domů / Novinky / Úspěšné projekty QCM: E-ZAK až v oblacích

Úspěšné projekty QCM: E-ZAK až v oblacích

Elektronizace veřejných zakázek usnadňuje administrativu i těm, kteří pracují s hlavou v oblacích. Zvlášť, pokud používají dobrý elektronický nástroj. A tím E-ZAK bezesporu je.

Jedním z nejúspěšnějších projektů loňského roku byla zakázka pro společnost Český Aeroholding, a. s., kterému jsme přizpůsobili elektronický nástroj E-ZAK na míru, který najdete na adrese: https://zakazky.cah.cz/.

Český Aeroholding je skupinou firem, které působí v oblasti letecké dopravy a souvisejících služeb v prostoru mezinárodního letiště Praha/Ruzyně. Jejím cílem je koordinovat řízení, určovat další strategie a zajistit financování projektů. Svým společnostem poskytuje sdílené služby, ty se tak mohou zaměřit na svou hlavní podnikatelskou činnost.

Do skupiny Český Aeroholding patří společnost Letiště Praha, a. s., která provozuje Letiště Václava Havla, Czech Airlines Technics, a. s., která řeší služby technické údržby letadel a Czech Airlines Handling, a. s., která provozuje služby přímého kontaktu s cestujícími. Skupina přímo vlastní nemovitosti a pozemky Letiště Praha.

 Renomovaná agentura Moody‘s Investors Service dokonce v loňském roce zvýšila rating společnosti na stupeň A1. Český Aeroholding se tak stal jedinou nebankovní obchodní společností hodnocenou nejvyšším možným ratingem v České republice.

Jsme rádi, že k tomuto úspěchu můžeme přispět. Český Aeroholding má jako sektorový zadavatel specifické požadavky na průběh výběrových řízení. Naše firma v rámci veřejných zakázek mimo režim zákona a dynamického systému mimo režim zákona vytvořila několik nových funkcí:

 1) Opakovaný příjem nabídek

U zakázek mimo režim zákona je možno zopakovat příjem nabídek. V přizpůsobeném E-ZAKu může zadavatel ve fázi hodnocení vrátit znovu zakázku do příjmu nabídek a přijímat od stejných dodavatelů druhé nabídky.

 2) Nastavení hodnocení nebo e-aukce ve „fázi hodnocení“

Zadavatel si může nastavit kritéria a hodnotit nabídky až ve „fázi hodnocení“ ve výběrových řízeních i v elektronické aukci.

 3) Interní poznámka k zakázkám

E-ZAK přizpůsobený sektorovému zadavateli umožňuje jednotlivým konkrétním uživatelům mezi sebou vzájemně komunikovat a poznámky v rámci jedné zakázky archivovat.

 Přizpůsobit nástroj E-ZAK zákazníkovi na míru a dodržet zároveň požadavky zákona o zadávání veřejných zakázek není u jiných provozovatelů běžné.

 Touto zakázkou jsme potvrdili postavení jedničky na trhu.